1 липня відбувся наймасштабніший з початку війни захід в сфері інтелектуальної власності – online форум «Інтелектуальна власність: потенціал відновлення України». Форум був організований спільними зусиллями Національної асоціації патентних повірених, Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності, Комітетом з ІВ, що діє у складі НААУ та Вищої школи адвокатури НААУ.

Головною метою форуму був обмін досвідом роботи всіх представників сфери ІВ під час воєнного стану – державних, судових та експертних установ, повірених, адвокатів та юристів, представників бізнесу та складення єдиного уявлення про потенціал сфери для відновлення країни.

 Захід був організований у вигляді трьох дискусійних сесій: політична, бізнес та правозастосовна. Спікери політичної сесії обговорювали проблеми та нові реалії, які виникли на загальнодержавному та міжнародному рівнях: це і місце України у міжнародної IP спільноті, особливо в світлі отримання статусу кандидата у члени ЄС, і законодавча робота, яка проводиться Верховною Радою у воєнний час для підтримання та розвитку сфери, а також її інтеграції із європейським законодавством, і необхідність розробки стратегії приваблення інвестицій в Україну через стимулювання інновацій та забезпечення гарантій в сфері ІВ. Спікери наголошували на необхідності лобіювання інтересів українського IP ринку на міжнародному рівні, збільшення ваги українського голосу серед зарубіжної професійної спільноти, схилення західних колег та клієнтів до припинення співпраці та фінансування росії, як безперспективної в плані захисту інтелектуальної власності країни.

Друга сесія, присвячена бізнесу, дала змогу юристам та патентним повіреним обмінятися досвідом своїх практик за місяці війні. Анна Кравчук також прийняла участь в обговорені цієї тематики в якості спікера та ділилась досвідом нашої агенції. Зокрема, спікери поділились, як у кого змінився попит на послуги відносно реєстрації та захисту об’єктів ІВ, які індустрії вийшли вперед за попитом, а які навпаки, чи в повній мірі повернувся до роботи бізнес в тих регіонах, де це є можливим. Також обговорювали і корпоративний досвід юридичних компаній, пріоритети щодо безпеки та підтримки співробітників, складнощі роботи в різних регіонах України в різні періоди війни та шляхи їх подолання.  

Під час заключної сесії, в якій в якості спікера брала участь Вікторія Остапчук, обговорювали практичні та процесуальні моменти роботи та взаємодії представників у сфері ІВ та бізнесу із НОІВ, судами та судовою експертизою, митними та правоохоронними органами під час війни. Вікторія, зокрема, поділилась досвідом агенції та проблемами, що виникали під час врегулювання строків вчинення реєстраційних дій щодо об’єктів ІВ до та після прийняття закону «Про захист інтересів осіб у сфері інтелектуальної власності у період дії воєнного стану».

За весь день активних обговорень вдалось сформувати пул тих питань, які потребують першочергового вирішення для ефективного функціонування IP сфери як під час воєнного стану, так і в післявоєнний період, стимулювання інвестицій та заохочення повернення спеціалістів та бізнесу в України.