Податки в IP

Оподаткування операцій з об’єктами інтелектуальної власності (нематеріальними активами) – тема, від якої у власників бізнесу та  корпоративних бухгалтерів сіпається око. Натомість клієнти агенції «Синергія» спокійні та рішучі, адже наші фахівці одні з найкращих в Україні у сфері оподаткування інтелектуальної власності.

В чому складність оподаткування операцій з об’єктами інтелектуальної власності?

По-перше, оподаткування платежів з нематеріальними активами є специфічним відносно майже всіх видів податків (ПДВ, податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб, податок на доходи нерезидентів, єдиний податок).

По-друге, податкове законодавство в цій сфері є дуже мінливим і змінюється мінімум раз на рік, так само як і підходи податкових органів та судів до вирішення спорів даної категорії.

По-третє, невірне формулювання одного пункту або навіть речення в договорі щодо розпорядження інтелектуальними правами може призвести до негативних податкових наслідків.

Щоб уникнути податкових неприємностей, варто залучати спеціалістів з оподаткування ще до моменту укладення контрактів з метою побудови правильної та відповідної очікуванням моделі роботи з інтелектуальними правами.

Звертаючись до нас, ви отримаєте:

  • Допомогу у побудові моделі роботи та договірних відносин відповідно до оптимального режиму оподаткування, включаючи роботу з програмною продукцією;
  • Розробку договорів або внесення змін до діючих контрактів відповідно до обраної моделі роботи;
  • Розробку документів та договорів з працівниками-авторами з урегулюванням всіх правових та податкових питань;
  • Консалтинг щодо оподаткування роялті (платежів за ліцензійними договорами), включаючи особливості імпорту та експорту роялті, податок на репатріацію та уникнення подвійного оподаткування;
  • Консультування щодо оподаткування ПДВ операцій з програмною продукцією, включаючи онлайн-сервіси (SAAS), хмарні сховища (IAAS) та програмну інфраструктуру (PAAS);
  • Супровід щодо отримання індивідуальних податкових консультацій;
  • Допомогу в оскарженні неправомірних рішень податкових органів;
  • Консалтинг щодо будь-яких інших питань з оподаткування операцій з об’єктами інтелектуальної власності.

Оптимізація ваших податків