Як зареєструвати авторські права в Україні?
- Звернутися до нашої агенції і заповнити Анкету .
- Укласти договір на надання послуг з агенцією, надати примірник твору для реєстрації, оплатити послуги і необхідні державні збори.
- Займатися своїми справами, в той час як фахівці агенції здійснять оформлення і подачу на реєстрацію твору всіх необхідних документів, дочекаються видачі свідоцтва, отримають його і передадуть вам.
Безпосередньо сама державна реєстрація авторських прав на твір в Україні здійснюється Мінекономрозвитку. Строк реєстрації авторських прав – 2-2,5 місяці. При розгляді заявки відомство не проводить експертизу твору і не встановлює факт виникнення авторства, а перевіряє документи на відповідність формальним вимогам.
Допоможемо у реєстрації авторських прав
Договори з об’єктами авторських прав
Найбільш популярні договори:
- Про передачу (відчуження) прав на об’єкт авторського права – майнові права повністю або частково передаються у власність новому правовласнику;
- Про надання авторських прав у тимчасове користування (ліцензійний договір) – майнові права повністю або частково даються в користування на певний термін.
- Про створення на замовлення об’єкта авторських прав (договір замовлення) – об’єкт авторського права створюється автором відповідно до умов договору. Далі майнові авторські права на створений об’єкт можуть передаватися або надаватися в користування замовнику.
В Україні державна реєстрація договорів, які стосуються права автора на твір, не є обов’язковою. Але має такі ж переваги, як і реєстрація авторського права.
Тому фахівці настійно рекомендують здійснювати реєстрацію договорів, які стосуються права автора на твір, оскільки така реєстрація послужить додатковою гарантією дотримання інтересів сторін.
Юристи агенції допоможуть вам визначитися з видом договору, розроблять необхідний договір з нуля або проаналізувати існуючий договір, проведуть переговори з контрагентами, врегулюють всі нюанси оплат і оподаткування, зареєструють договори.
Договори - наша сильна сторона