Реєстрація торговельної марки в Україні

– Процедура реєстрації торговельної марки в Україні

– Продовження реєстрації торговельної марки

– Договори з торговельними марками

– Моніторинг торговельних марок

– Визнання торговельної марки загальновідомою (добре відомою)

Як виглядає ідеальний процес реєстрації торговельної марки в Україні:

Переглянути прайс

Реєстрація ТМ

ДіяГонорар Агенції (грн)Державні збори і мито (грн)Загальна вартість (грн)
1.Попередній пошук + аналіз та висновок патентного повіреного40008644864
2. Подача заявки зі стандартним переліком товарів/послуг400030007000
3. Видача Свідоцтва на знак для товарів і послуг25006853185
Вартість реєстрації15049
  1. Звернення

У вас є розроблений логотип і ви звертаєтеся до нас для попередньої оцінки ТМ на предмет охороноздатності, а також для підбору необхідних класів товарів та/або послуг (класи з Міжнародного класифікатора товарів та послуг (МКТП)). Для цього необхідно лише заповнити АНКЕТУ з вхідними даними і направити її нам.

  1. Попередня перевірка ТМ і пошук

За вашим дорученням і нашою настійною рекомендацією може проводитися попередній пошук на тотожність і схожість. Процедура передбачає порівняння вашого логотипу з усіма ТМ, зареєстрованими або поданими на реєстрацію в Україні в обраному класі МКТП на момент проведення пошуку. Вона не є обов’язковою, але без її проведення ми не можемо оцінити шанси на успіх в реєстрації.

Пошук проводить патентне відомство 10 робочих днів і видає звіт, в якому відображені тотожні і схожі з вашою ТМ. Наш фахівець аналізує звіт, оцінює шанси на реєстрацію і дає до звіту свої рекомендації.

  1. Подача заявки на реєстрацію ТМ

Якщо ніщо не заважає реєстрації знака – готується і подається заявка на реєстрацію ТМ в патентне відомство, оплачуються державні збори.

  1. Очікування

Звичайна реєстрація торговельної марки в Україні займає від 22 до 24 місяців після подачі заявки.

  1. Публікація і видача свідоцтва

Після успішної експертизи знака відомство виносить рішення про його реєстрацію. Ми з радістю повідомляємо про це вам і проводимо оплату останніх зборів і мита. Відомство публікує інформацію про видачу свідоцтва на ТМ, ми отримуємо свідоцтво і передаємо його вам.

  1. Святкування!

Як тільки ми дізнаємося номер свідоцтва на ТМ – можна при необхідності отримати домен в зоні .UA.

Допоможемо у реєстрації торговельної марки

Торговельна марка після реєстрації

Продовження реєстрації торговельної марки

Переглянути прайс

Продовження ТМ

ДіяГонорар патентного повіреного (грн)Держ. збір, мито, послуги Пат. відомства (грн)Загальна вартість (грн)
Продовження терміну дії Свідоцтва на ТМ (зареєстровану в одному класі МКТП), власником якого є одна особа50001200017000
додатково за кожен наступний клас_12001200
якщо власниками є кілька осіб_130% від суми зборузалежно від кількості класів
Продовження терміну дії Свідоцтва на ТМ (зареєстровану в одному класі МКТП), власником якого є одна особа, протягом 6 місяців після закінчення строку дії свідоцтва70001800025000
додатково за кожен наступний клас_18001800
якщо власниками є кілька осіб_130% від суми зборузалежно від кількості класів

Строк дії реєстрації торговельної марки на території України – 10 років від дати подання заявки на реєстрацію даної торговельної марки. Строк дії реєстрації можна продовжувати на подальші 10 років необмежену кількість разів, за умови сплати збору та подання відповідної заяви у встановлені терміни.

Ми відстежуємо строки дії торговельних марок, зареєстрованих через нашу агенцію, і повідомляємо заздалегідь про необхідність продовження.

Якщо ви пропустили строк для продовження строку охорони ТМ, ми можемо допомогти вам відновити його або подати заявку на реєстрацію такої ж ТМ, в разі, якщо строк для продовження відновити неможливо.

Супровід після реєстрації торговельної марки

Договори з торговельними марками

Після отримання свідоцтва на торговельну марку її власник може ефективно її використовувати не тільки для своїх товарів і / або послуг, а й шляхом:

Ліцензування торговельної марки – права на ТМ можна ефективно монетизувати шляхом укладання ліцензійних і франчайзингових договорів. Такі договори передбачають дозвіл на використання торговельної марки щодо всіх або частини прав за винагороду на певний строк.

Передачі прав на торговельну марку – договір передачі прав передбачає повне або часткове відчуження прав третій особі на весь строк дії таких прав.

Фахівці нашої агенції допоможуть вам розібратися в нюансах управління правами на ТМ, розробити і укласти необхідні договори, провести переговори з контрагентами, розібратися в оподаткуванні операцій з торговельними марками, зареєструвати договори про розпорядження правами на торговельні марки.

Пов’язані послуги

Керуйте можливостями своєї торговельної марки

Моніторинг торговельних марок

Фахівці агенції «Синергія» допоможуть виявити тотожні і схожі з вашою ТМ позначення, подані на реєстрацію третіми особами, шляхом проведення моніторингу. Це дозволить запобігти порушенню прав на ТМ ще на стадії розгляду патентним відомством заявки третьої особи шляхом подання заперечення проти реєстрації. Після видачі свідоцтва на ТМ, визнати її недійсною можна лише в судовому порядку, а це більш витратно по часу та фінансам.

Чому такі дії необхідно проводити?

У деяких країнах, включаючи Україну, при реєстрації ТМ проводиться експертиза позначення по суті (на наявність схожості з раніше зареєстрованими чи поданими на реєстрацію ТМ). У більшості випадків така експертиза перешкоджає реєстрації тотожних або схожих позначень. У той же час, випадки реєстрації конкуруючих торговельних марок не рідкість, зважаючи на людський фактор і суб’єктивну оцінку експерта.

Ще більш актуальною послуга моніторингу є для країн, в яких експертиза по суті не проводиться. Зокрема, Патентне відомство ЄС після перевірки заявки на ТМ за формальними ознаками (правильність оформлення документів, оплата зборів і тп.) публікує її, і всі зацікавлені особи можуть подати заперечення проти її реєстрації. В такому випадку моніторинг є єдиним дієвим механізмом не допустити реєстрацію торговельно марки, що порушує права.

Розповімо про тонкощі проведення моніторингу ТМ

Визнання торговельної марки загальновідомою (добре відомою)

Коли торговельна марка вже довго присутня на ринку, її знають і люблять споживачі – варто поміркувати про визнання її добре відомою на території України.

Переваги ТМ зі статусом загальновідомої:

– торговельна марка, що не зареєстрована раніше, однак вона має тривале існування і певну популярність, може отримати правову охорону, тобто бути визнаною добре відомої, – «заднім числом» (відомої з дати, визначеної в рішенні Апеляційної палати або суду);

– охорона діє безстроково;

– охорона добре відомої торговельної марки фактично поширюється також на товари і послуги, не схожі з тими, для яких ТМ визнана добре відомою (якщо використання цієї ТМ іншою особою стосовно таких товарів і послуг вказуватиме на зв’язок між ними та власником добре відомої ТМ і є ймовірність, що його інтересам буде завдано шкоди);

– при необхідності захисту торговельної марки в багатьох класах більш економічно вигідно визнати її добре відомою;

– добре відома торговельна марка може послужити підставою для визнання недійсним свідоцтва на торговельну марку, недобросовісно зареєстровану раніше.

Фахівці нашої агенції повністю супроводжують процедуру визнання ТМ добре відомою – від дослідження наявності підстав і збору доказів до подачі заяви до Апеляційної палати або до суду і супроводу процесу розгляду заяви.

Відчуйте переваги із загальновідомою ТМ