Реєстрація в митному реєстрі

Одним з надійних способів захисту прав інтелектуальної власності є реєстрація об’єкта права інтелектуальної власності (ПІВ) у митному реєстрі. Цей захід допомагає запобігти ввезенню/вивезенню товарів, виготовлених з порушенням прав, на/з території України. 

За даними Державної митної служби України станом на дату 15.02.2022 року у новому митного реєстрі зареєстровано 690 об’єктів інтелектуальної власності. 

Агенція “Синергія” є другою із патентних фірм України за кількістю внесених до реєстру об’єктів ПІВ. Серед них, зокрема, такі торговельні марки:

Duracell, EPSON, FILA, Pandora, Alcon, Hewlett Packard Enterprise, Reebok, Adidas, Smirnoff, Johnie Walker, Gordon’s, White Horse. 

Фахівці нашої компанії допоможуть вам зареєструвати або продовжити реєстрацію об’єкта ПІВ у митному реєстрі, а також нададуть повний подальший супровід у відносинах з митницею та порушниками.

Звертаючись до нас, ви отримаєте:

• підготовку необхідних документів, у тому числі заяви про сприяння захисту належних правовласнику майнових прав на об’єкт ПІВ або заяви про продовження строку реєстрації;

• оперативне реагування на запити (повідомлення) митних органів про призупинення митного оформлення товарів з порушенням ваших прав;

• супровід захисту прав інтелектуальної власності на митному кордоні України (включаючи виїзд фахівця в регіональну митницю, отримання зразків продукції для експертизи, отримання експертного висновку для порушення справи про порушення митних правил, підготовка та подача позовів до судів з метою забезпечення захисту прав інтелектуальної власності на митниці).

Не обмежуйте свої права кордонами

Особливості процедури реєстрації у митному реєстрі

Хто може зареєструвати? Власник прав на об’єкт інтелектуальної власності (торговельну марку, промисловий зразок, об’єкт авторських і суміжних прав, винахід, географічне зазначення, сорт рослин, компонування напівпровідникових виробів). 

Що дає реєстрація? Контроль переміщення товарів, що порушують права інтелектуальної власності, через митний кордон України, і можливість припинення порушення прав на етапі ввезення/вивезення товарів.

На який строк ОІВ вноситься до митного реєстру? На строк до 1 року.

Які строки проведення процедури внесення ОІВ до митного реєстру?

30 робочих днів з дати подання відповідної заяви – законодавчо встановлений строк реєстрації об’єкта ПІВ у митному реєстрі або надання відмови у такій реєстрації.

Документи, які необхідні для реєстрації ОІВ у митному реєстрі:

1) дані про ОІВ (для торговельних марок – номер свідоцтва або номер міжнародної реєстрації; для промислових зразків – номер свідоцтва; для об’єктів авторського права і суміжних прав – документ, який свідчить про наявність прав) та інформація про правовласника;

2) докладний опис об’єкта і товарів, що містять об’єкт ІВ, для ідентифікації митним органом об’єкта і товару, а також коди товарів згідно з УКТЗЕД;

3) фотографічне зображення товарів, що містять об’єкт;

4) інформація про виробника товару, а також імпортерів та експортерів.

Є питання? Ми маємо відповіді!