Реєстрація авторських прав в інших країнах

– Навіщо реєструвати авторські права за кордоном?

– Реєстрація авторського права в Росії

– Реєстрація авторського права в США

– Реєстрація авторського права в ЄС

Навіщо реєструвати авторські права за кордоном?

Бернська конвенція з охорони літературних і художніх творів (179 країн-учасниць, в тому числі і Україна), встановлює принцип автоматичної охорони авторського права – твори охороняються у всіх країнах-учасницях без здійснення будь-яких реєстраційних дій.

Але відсутність реєстрації часто грає не на користь автора, особливо при судових розглядах на території іншої країни або комерціалізації твору за кордоном.

Якщо автор або правовласник вирішує будь-яким способом використовувати твір за кордоном, юристи рекомендують, перш за все, зареєструвати його в необхідних країнах.

Можливості та процедури реєстрації авторських прав в різних країнах відрізняються. Фахівці агенції допоможуть вам визначити найбільш прийнятний варіант, проконсультують по вартості і процедурам, та здійснять всі необхідні дії для захисту авторських прав.

Не обмежуйте свій твір кордонами

Реєстрація авторського права в Росії

Переглянути прайс

Реєстрація авторських прав і договорів в Росії

Послуги Гонорар патентного повіреного Держ. збір, митоЗагальна вартість
Для юридичних осіб
Реєстрація програми ЕОМ, бази даних10000 грн +25000 руб. гонорар ПП РФ4500 руб.10000 грн. +29500 руб.
Додатково за кожного автора, вказаного в заяві на реєстрацію, більше одного1500 руб. гонорар ПП РФ_1 500 руб.
Для фізичних осіб
Реєстрація програми ЕОМ, бази даних10000 грн +25000 руб. гонорар ПП РФ3000 руб.10000 грн. +28000 руб.
Додатково за кожного автора, вказаного в заяві на реєстрацію, більше одного1500 руб. гонорар ПП РФ_1 500 руб.
Реєстрація факту передачі прав без реєстрації договору
Складання повідомлення про передачу прав на одну програму ЕОМ10000 грн. +15000 руб. гонорар ПП РФ_10000 грн. +15000 руб.
Підготовка і подання заяви про передачу прав в Роспатент, ведення діловодства.10000 грн. +20000 руб. гонорар ПП РФ10100 руб.10000 грн. +30100 руб.
Реєстрація договору передачі прав
Реєстрація типового договору передачі прав на одну програму ЕОМ або одну базу даних10000 грн. +20000 руб. гонорар ПП РФ10100 руб.10000 грн. +30100 руб.
Додатково за кожну програму або базу даних в договорі більше однієї_2500 руб.2500 руб.

У Російській Федерації розділяється два види оформлення авторських прав в залежності від об’єкта:

  • реєстрація програми для ЕОМ, бази даних і договорів, пов’язаних з передачею прав на ці об’єкти, у Федеральній службі з інтелектуальної власності, патентам і товарним знакам РФ (Роспатент). Термін реєстрації – 3 місяці;
  • депонування твору літератури, науки і мистецтва в одній з організацій колективного управління авторськими правами Російської Федерації (найбільш відома – Російське авторське товариство (РАВ)). Така процедура проводиться головним чином для розподілу і виплати авторської винагороди.

Допомога у комерціалізації твору за кордоном

Реєстрація авторського права в США

У США можливо зареєструвати всі об’єкти авторського права, в тому числі програмне забезпечення, у Відомстві з Авторського права при бібліотеці Конгресу США.

Які переваги дає реєстрація твору в США?

– реєстрація є фактично повідомленням третіх осіб про право власності на твір;

– дані, які відображені в Реєстрі, апріорі вже доведено в суді. Зацікавлена ​​сторона може оскаржувати ці дані, але тягар доведення лежатиме виключно на ній;

– за загальним правилом, для подачі позову до Федерального Суду необхідна наявність Сертифікату (виняток становлять авторські права на твори, опубліковані за межами США в одній з країн – учасниць Бернської конвенції);

– реєстрація дозволяє встановити територіальну підсудність;

– реєстрація дає право вимагати виплату компенсації в розмірі, встановленому Законом (до $ 150 000), включаючи судові витрати. Без реєстрації компенсація обмежується фактично доведеними збитками.

Термін реєстрації – 4 місяці.

Вартість: від 545 дол США.

Ваш витвір має цінність

Реєстрація авторського права в ЄС

Зареєструвати авторське право на території ЄС можна в приватних депозитаріях країн-членів.

Однією з відомих організацій, що здійснюють реєстрацію авторських прав на території Європейського Союзу, є Copyright House. Вона являє собою онлайн-сервіс для депонування творів. В результаті заявник отримує сертифікат, що офіційно підтверджує авторство, а також дату, на яку твір вже існував.

Сертифікат може стати важливим доказом у разі порушення авторських прав, або в разі надходження претензій від третіх осіб.

Вартість реєстрації авторських прав організацією Copyright House залежить від того, скільки творів потрібно зареєструвати, і становитиме:

Гонорар патентного повіреного – 200 €

Вартість послуг Copyright House – від 27 GBF (тарифікація може змінюватися).

Вартість реєстрації в інших депозитаріях буде залежати від того, в якій країні буде здійснюватися реєстрація і від цінової політики обраного депозитарію.

Захистимо ваши авторські права