IP суперечки

– Види спорів

– Досудове вирішення спорів

– Вирішення спорів у судах

– Адміністративний захист

– Вирішення доменних спорів за процедурою UDRP та UA-DRP

Фахівці агенції «Синергія» – адвокати, патентні повірені, юристи – щодня мають справу із захистом порушених прав інтелектуальної власності. Розуміння потреб клієнта, досвід, ретельна розробка стратегії та нестандартні підходи в складних ситуаціях – є ключовими факторами успішного захисту прав спеціалістами агенції.

Які спори ми вирішуємо

Будь-які можливі спори і конфлікти, предметом яких є інтелектуальні та пов’язані з ними права. Найпопулярніші види спорів:

  1. Оскарження свідоцтв та патентів, що видані з порушенням прав третіх осіб.
  2. Оскарження свідоцтв та патентів на об’єкти, що не відповідають умовам надання правової охорони.
  3. Припинення дії прав на торговельну марку через невикористання власником.
  4. Доменні спори, що виникають між власником комерційного найменування чи торговельної марки, оригінальної назви або персонажа твору і власником (реєстрантом) доменного імені.
  5. Конфлікти з приводу приналежності прав на об’єкти прав інтелектуальної власності між авторами та правонаступниками, співвласниками, колишніми партнерами по бізнесу.
  6. Неправомірне використання чужих торговельних марок на товарах, вивісках, в рекламі, в тому числі на веб-сайтах та в доменних іменах.
  7. Копіювання дизайнів – упаковки, інтерьєрів, інтерфейсу веб-сайту тощо.
  8. Порушення прав на патенти.
  9. Спори, пов’язані із захистом від недобросовісної конкуренції, включаючи копіювання зовнішнього вигляду виробу або товару; збирання, розголошення та використання комерційної таємниці.
  10. Спори щодо виконання або розірвання договорів, що стосуються об’єктів прав інтелектуальної власності.
  11. Порушення авторських і суміжних прав – використання без дозволу чужих фото, зображень, текстів, в тому числі в Інтернеті.

Ефективне вирішення конфліктів

Способи вирішення спорів

Досудове вирішення спорів

Наш улюблений спосіб врегулювання будь-яких конфліктів –досудовий на підставі листів вимог та претензій. В 90% випадках спори, що виникають щодо порушення прав інтелектуальної власності, вирішуються шляхом направлення ґрунтовної претензії порушнику. Особливо ефективним такий метод боротьби є при порушенні авторських прав та прав на торговельні марки в Інтернеті. Це дозволяє суттєво зекономити клієнту гроші та час на тяганини із залученням адміністративних або судових органів.

Агенція повністю супроводжує весь процес врегулювання конфлікту – розробляє стратегію захисту, здійснює збір доказів, проведення тестових закупок, виявлення особи порушника, готує та направляє претензію, проводить переговори з порушником, контролює виконання вимог щодо усунення порушення.

Ваші права порушено? Ми допоможемо!

Вирішення спорів у судах

Деякі види спорів неможливо вирішити без участі суду. Наприклад, визнання недійсним або припинення дії охоронного документу; визнання недійсним договору; визнання недійсним рішення державного органу тощо.

Підготовка до участі у судовому процесі передбачає розробку оптимальної стратегії захисту, збір доказової бази, перевірку всіх документів та фактів. Супроводжуючи розгляд справ у судах, адвокати та юристи агенції докладають всіх зусиль та процесуальних можливостей для досягнення бажаного клієнтом результату.

Адміністративний захист

Адміністративний захист передбачає звернення за захистом прав до державних органів, які здійснюють нагляд за дотриманням таких прав. Цими органами є:

– Патентне відомство, яке здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства у сфері інтелектуальної власності.

– Антимонопольний комітет України

Виявляє, попереджає і припиняє порушення законодавства про недобросовісну конкуренцію, а саме дії у конкуренції, що суперечать торговим та іншим чесним звичаям у господарській діяльності.

– Державна митна служба України

У сфері захисту прав інтелектуальної власності вживає заходів щодо запобігання переміщенню через митний кордон України контрафактних товарів, що можуть містити охоронювані законодавством України об’єкти авторського права і суміжних прав, торговельні марки, промислові зразки та географічні зазначення; веде митний реєстр об’єктів права інтелектуальної власності.

– Органи внутрішніх справ

Здійснюють оперативно-розшукові заходи, пов’язані з виявленням фактів порушення прав інтелектуальної власності, проводять перевірки з метою виявлення фактів порушення прав інтелектуальної власності, виявляють і припиняють правопорушення у сфері інтелектуальної власності.

– Адміністративний суд

Здійснює захист прав фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні такими суб’єктами владних управлінських функцій.

Зверніться до юриста за консультацією

Захистимо вашi права

Вирішення доменних спорів за процедурою UDRP та UA-DRP

З кіберсквотерами, що захоплюють доменні імена, можна ефективно та швидко вирішувати спори за допомогою Єдиної політики розв’язання доменних спорів (Uniform Domain-Name Dispute-Resolution Policy, UDRP). Це стосується загальних доменів верхнього рівня (gTLD), як .biz, .com , .info, .name, .net, .org і т. д., а також деяких національних доменів (ccTLD).

Відповідно до Політики вирішення спорів щодо доменних імен в домені .UA (UA-DRP) за такою процедурою можна розглядати доменні спори щодо доменів другого рівня – .UA та третього рівня – .COM.UA, KYIV.UA, KIEV.UA, IVANO-FRANKIVSK.UA, IF.UA, POLTAVA.UA, PL.UA, UZHGOROD.UA, UZ.UA.

Спори за процедурою UDRP вирішуються в Арбітражно-посередницькому центрі Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ).  Запорукою успіху при вирішенні доменного спору є одночасна наявність трьох елементів:

1) доменне ім’я ідентичне чи схоже до ступеня змішування з вашою торговельною маркою; і

2) у власника домену немає прав чи законних інтересів стосовно доменного імені; і

3) доменне ім’я було зареєстровано і використовується недобросовісно.

Якщо всі три елементи присутні, можна сміливо вимагати скасування або передачі (переделегуванням) доменного імені порушеника.

Переваги процедури UDRP:

– короткі строки вирішення спору – 2 місяці;

– подання заяви в електронній формі;

– відсутність необхідності особисто приймати участь у процесі;

– суттєво менші витрати на процес порівняно із супроводом справи у суді.

Запитайте безкоштовну оцінку кейса

Ви створили – ми захистимо