З початком війни в Україні наша компанія відклала на другий план результати наших здобутків за минулий рік – відзнаки міжнародних рейтингів у сфері інтелектуальної власності. Це здавалося досить недоречним на фоні страшних подій в нашій країні.  Але потім ми зрозуміли, що власноручне знецінення нашої роботи – на руку ворогу, адже саме знецінення українців є однією з цілей росії. Крім того, більшість редакцій міжнародних видань, які проводять дослідження юридичних фірм, висловлюють відкриту позицію на підтримку України та засудження дій росії, і навіть виключають з рейтингів юридичні компанії росії, що також варто відзначити. Отже, пройдемось по рейтингах, а також помилуємось нашими свіжими результатами.

The Legal 500

EMEAUkraineIntellectual Property 2022

Відкриваючи сторінки щодо росії та білoрусі, можна побачити лише прапор України та повідомлення про те, що інформація щодо цих країн та їх компаній видалено внаслідок розв’язаної росією війни та введених Заходом санкцій. “Long live a free Ukraine.” – кажуть нам The Legal 500. Дякуємо.

Chambers&Partners

Europe – Ukraine – Intellectual Property 2022

Позиція рейтингу щодо війни: – У зв’язку з триваючою війною в Україні та після ретельного розгляду ми прийняли рішення не проводити дослідження щодо Росії та Білорусі цього року.

World Trademark Review 1000 (WTR1000) Ukraine 2022

Нажаль, позиції редакції щодо росії не побачили. Але можна відзначити досить багато публікацій щодо України – від законодавчих оглядів до публікації інформацій про фандрейзингові ініціативи для допомоги Українцям (зокрема, Brand Action for Ukraine).

Best Lawyers – призупинили дослідження

В особистих листах українським номінантам керівництво видання написали, що цього року вони призупинили дослідницьку роботу в Україні, вважаючи, що важливішим буде надання підтримки Україні та нашим юристам шляхом пожертвувань гуманітарним організаціям. Також пропонують альтернативні варіанти підтримки юристів –  «Якщо ми можемо допомогти вашій фірмі, висвітлюючи виклики, з якими стикнулись, конкретні історії або сприяючи зв’язкам з юристами в інших регіонах, які можуть допомогти народу України, будь ласка, повідомте нам про це». «Best Lawyers supports and stands with you and Ukraine».

IP Stars – призупинили дослідження

“Ми з глибоким сумом спостерігаємо за знищенням життів та майна в Україні та міграцією мільйонів її людей. Наші думки та молитви – з народом України, включаючи її IP-спільноту.

Керівництво IP вирішило призупинити дослідження та публікацію дослідницького контенту для росії та України до подальшого повідомлення. Ми молимося за мир і швидке припинення війни». Щодо України наразі на сайті рейтингу опубліковані результати дослідження минулого 2021 року.