Перший, єдиний, але, як виявилось, вкрай необхідний в цьому році семінар «Все про податки при операціях з роялті та програмним забезпеченням» відбувся 9го грудня. Активність учасників, які долучилися і в залі, і онлайн, показує, що, попри все, бізнес працює, платить податки і вірить в перемогу, що нас особисто дуже тішить.

Насиченість семінару темами була більшою, ніж зазвичай. Окрім звичних тематик додались також питання охорони об’єктів інтелектуальної власності та укладення договорів під час дії воєнного стану, зокрема, зупинення строків реєстраційних дій, тенденції релокації бізнесу за кордон, перевірки контрагентів на предмет санкційних обмежень, про що розповідала Вікторія Остапчук. Також Вікторія не обійшла стороною і прийняття напередодні нового закону «Про захист авторських та суміжних прав», норми якого після його підписання, між іншим, матимуть суттєвий вплив на формулювання договорів з програмним забезпеченням. Окремо Вікторія також зупинилась на Гіг-контрактах та розподілі прав інтелектуальної власності за ними.

Анна Кравчук та операції з програмним забезпеченням і нерезидентами отримали найбільшу кількість питань. Як підтвердити бенефіціарність нерезидента – отримувача роялті, як оподатковуються послуги з доопрацювання програмного забезпечення, як оподатковуються різні моделі доступу по програмного забезпечення за участі нерезидента, як податківці визначають, чи відбувається використання ПЗ за функціональним призначенням, чи ні, та багато інших. Також Анна розбирала питання оподаткування в режимі Дія.Сіті, та яким суб’єктам вигідно обрати таку модель роботи.

Катерина Проскура серед питань бухгалтерського обліку інтелектуальної власності також розбиралась з особливостями звітування резидента Дія Сіті, підставами та особливостями перевірок незалежними аудиторами резидентів Дія Сіті.

Олена Кияшко показала слухачам, як можна визначити справедливий розмір роялті і чи можна обійтись без проведення оцінки. Юлія Івасютин виступила із питаннями роботи на міжнародних ринках з об’єктами інтелектуальної власності, проведення реструктуризації, побуди моделей роботи з різними іноземними юрисдикціями.

Ми щасливі, що вдалося провести цей корисний семінарний день попри всі можливі перепони,  і сподіваємось вже в наступному році зустрітися знову вже у мирному Києві. Дякуємо всім, хто долучився!