Торговельна марка ЄС – потужний інструмент для компаній, які реалізують товари чи надають послуги на території країн ЄС, оскільки правова охорона охоплює одразу 27 держав-членів і відкриває ринок з майже 447 мільйонним населенням. Щороку охорону в якості ТМ ЄС отримують близько 200 000 позначень. Попит зберігається стабільним навіть в останні роки криз, викликаних пандемією та війною в Україні.  У 2021 році кількість зареєстрованим ТМ досягла 2 млн.

Торговельна марка, зареєстрована в правовому режимі єдиної ТМ ЄС, має однакову силу на території всього Союзу. Всі подальші дії щодо прав на таку ТМ також розповсюджуються в цілому на всю територію ЄС – продовження строку дії, передача прав, анулювання чи визнання недійсною.

Строк реєстраційної процедури займає від 4-5 місяців при умові відсутності перешкод для реєстрації. Вартість реєстрації складається з офіційного збору та послуг європейського та українського патентного повіреного. Розмір збору залежить традиційно від кількості класів товарів та послуг, заявлених на реєстрацію і для одного класу становить 850 євро. Кожен наступний клас обійдеться в +50 євро. Суттєвою перевагою єдиної ТМ ЄС є те, що збір за її реєстрацію є значно нижчим порівняно зі зборами, які доведеться заплатити при реєстрації в кожній окремій країні ЄС.

Торговельна марка ЄС реєструється і діє строком на 10 років з можливістю продовження цього строку невичерпну кількість разів. Вартість продовження строку така ж сама, як і вартість реєстрації – 850 євро за один клас +50 євро за кожний наступний.

Реєструється ТМ Союзу через Офіс з інтелектуальної власності ЄС. Подати заявку на реєстрацію може будь-яка фізична або юридична особа двома способами:

  • Напряму до Офісу – якщо заявник не є резидентом ЄС, то він має право подати заявку лише через європейських патентних повірених. В іншому випадку заявка буде просто відхилена.
  • В складі міжнародної заявки по Мадридській системі – в такому випадку залучення європейських патентних повірених не обов’язкове, проте має бути подана національна заявка на реєстрацію ТМ в країні походження, про що ми розповідали в нашому минулому пості.

Важливий нюанс, який треба враховувати при реєстрації єдиної ТМ ЄС, – проти заявки може бути подане заперечення власником більш ранньої торговельної марки, зареєстрованої в одній з країн ЄС, що може призвести до відмови в отриманні охорони в ЄС загалом. Про те, що потрібно врахувати та перевірити, аби зменшити ризики отримання такої відмови, ми розкажемо в наших наступних постах.

Як знайти надійного патентного повіреного в ЄС при поданні заявки напряму? Немає необхідності робити це самостійно. Наша компанія має велику мережу надійних та перевірених партнерів, в тому числі в європейських країнах, із чудовим співвідношенням ціна-якість. Тому ми завжди допоможемо із поданням заявки як в ЄС, так і будь-якій країні світу – швидко та якісно.