Є два основних шляхи, які приведуть до реєстрації торговельної марки в Туреччині:

ПЕРШИЙ ШЛЯХ – ПОДАННЯ МІЖНАРОДНОЇ ЗАЯВКИ на реєстрацію торговельної марки через Всесвітню Організацію Інтелектуальної Власності за Мадридською системою. З 1999 року Туреччина приєдналася до Мадридського протоколу про міжнародну реєстрацію торговельних марок, що зробило можливим поширити дію своєї реєстрації на її територію.

Централізована процедура подачі заявок

Мадридська система являє собою централізовану процедуру подачі заявок та управління ними. За допомогою Мадридської системи ви можете подати одну міжнародну заявку, на одній мові (англійською, французькою чи іспанською), і оплатити один набір мит в швейцарських франках, щоб отримати міжнародну реєстрацію на території багатьох країн. Більш докладно про Мадридську систему реєстрації торговельних марок Ви можете прочитати на нашому сайті: МІЖНАРОДНА РЕЄСТРАЦІЯ ТМ ЗА МАДРИДСЬКОЮ СИСТЕМОЮ

ДРУГИЙ ШЛЯХ – ПОДАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЗАЯВКИ на реєстрацію торговельної марки через патентне відомство Туреччини. Особливості реєстрації торговельної марки в Туреччині за національною процедурою наступні:

  1. Процедура реєстрації в Туреччині перевірочна, тобто кожне подане на реєстрацію позначення перевіряється комісією Патентного Інституту на відповідність умовам охороноздатності. Така перевірка в середньому триває 4-5 місяців, після чого виноситься рішення або про відповідність охороноздатності, або про відмову в реєстрації через невідповідність необхідним критеріям охорони.
  2. У разі отримання позитивного рішення, позначення публікується в Бюлетені Патентного Інституту, і будь-яка зацікавлена особа може протягом 3 місяців оскаржити реєстрацію. Якщо від третіх осіб не надійшло заяв, які оскаржують реєстрацію опублікованого позначення, Патентним Інститутом приймається рішення про реєстрацію торговельної марки.
  3. Загальний термін реєстрації ТМ в Туреччині за національною процедурою 8-10 місяців, що значно менше, ніж за міжнародною процедурою відповідно до положень Мадридського протоколу -18 місяців.
  4. При подачі заявки на реєстрацію торговельної марки патентне відомство Туреччини не вимагає декларацію про використання. Проте, якщо торговельна марка не використовується протягом 5 років з моменту реєстрації, то третя сторона може оскаржити її дію в судовому порядку.

Якщо Ви хочете зареєструвати торговельну марку в Туреччині, наші юристи готові якісно надати Вам правову допомогу щодо реєстрації та захисту Ваших прав.

Автор: Юлія Мацюк

Передрук, повне або часткове копіювання тексту статті, переклад, розміщення статті або її перекладів на інших сайтах та інших Інтернет-ресурсах, будь-яке інше її використання без письмового дозволу автора суворо заборонені. Порушення заборони тягне за собою відповідальність згідно із законом України «Про авторське право і суміжні права»