usa-flag

Якщо Ви готові до виходу на ринок США, або Ваші товари та послуги вже присутні на найбільшому світовому ринку, то Вам якомога швидше необхідно подбати про захист торговельної марки і пройти процедуру реєстрації.

Про дві найпопулярніші процедури захисту торговельної марки в США я розповідала в попередній публікації. Цього разу, я розповім про деякі особливості підтримання чинності торговельної марки в США.

Звертаю Вашу увагу на те, що вся система охорони торговельної марки в США цілком і повністю базується на її використанні. Цей принцип простежується від подачі заявки на реєстрацію торговельної марки, так як Вам потрібно мати підставу для подачі і основною такою підставою є використання торговельної марки, до переможного кінця, так як підтримання для торговельної марки в силі, потрібно обов’язково періодично доводити використання.

В які терміни потрібно довести використання

У перші десять років потрібно запам’ятати два основні дедлайни, до яких власники торгових марок в США, отриманих, як за національною процедурою, так і за міжнародною, зобов’язані надати Декларацію про використання (Declaration of Use) торговельної марки з доказами такого використання і оплатою відповідного мита :

Перший дедлайн: між 5 і 6 роком дії торговельної марки.

Власнику торговельної марки необхідно сплатити збір та подати Декларацію про використання торговельної марки (Declaration of Use), докази використання або Декларацію про невикористання з поважних причин (Excusable Nonuse). Також, за бажанням, можна подати прохання про визнання реєстрації невразливою (incontestability).

Якщо Декларація, оплата і докази використання будуть прийняті, то реєстрація буде діяти протягом решти десятирічного періоду, розрахованої з дати реєстрації.

Другий дедлайн: між 9 і 10 роком дії торговельної марки.

Власнику торговельної марки необхідно сплатити збір та подати Декларацію про використання торговельної марки (Declaration of Use) або Декларацію про невикористання торговельної марки з поважних причин (Excusable Nonuse). Також важливо пам’ятати про подачу Клопотання про продовження терміну дії реєстрації ще на 10 років.

У наступні десятирічні періоди Ви повинні подавати Декларацію про використання (Declaration of Use) або Декларацію про невикористання торговельної марки з поважних причин (Excusable Nonuse), докази використання, і прохання про продовження реєстрації між кожними 9 і 10 роками, розрахованими з дати реєстрації. Також важливо пам’ятати про оплату мита за таку дію.

Що потрібно надати, щоб довести використання

Доказом використання може бути будь-який документ або фотографія, що підтверджують ведення господарської діяльності на території США. Щоб підтвердити виробництво товарів, можна подати фотографії товарів на полицях магазина, а можна зробити скріншоти сторінок інтернет-магазину, де продаються товари з можливістю поштового відправлення на територію США і з текстом спрямованим на місцеву аудиторію. Для кожного класу і навіть кожного конкретного товару або для кожної послуги повинний бути доказ, який його містить. Якщо Ви можете довести використання не за всіма товарами/послугами, не впадайте у відчай, адже можна подати Декларацію стосовно деяких товарів/послуг, тоді товари/ послуги, щодо яких немає доказів використання – виключать з реєстрації.

Що буде, якщо нічого не робити

Якщо не подати Декларацію про використання (Declaration of Use) або Декларацію про невикористання торговельної марки з поважних причин (Excusable Nonuse), то торговельна марка припинить свою дію, тобто не буде охоронятися, і Ви буде позбавлені усіляких прав на неї. Тому стежте за своєю інтелектуальною власністю або довіряйте її професіоналам.

Якщо Вам потрібна буде допомога по підтриманню торговельної марки в силі, наші юристи завжди готові надати Вам весь комплекс послуг не тільки в Україні, але і в інших країнах.

Автор: Юлія МацюкПередрук, повне або часткове копіювання тексту статті, переклад, розміщення статті або її перекладів на інших сайтах та інших Інтернет-ресурсах, будь-яке інше її використання без письмового дозволу автора суворо заборонені. Порушення заборони тягне за собою відповідальність згідно із законом України «Про авторське право і суміжні права»