Незабаром зареєструвати торгову марку на території Таїланду можна буде як за національною процедурою через Департамент інтелектуальної власності (Department of Intellectual Property (DIP) Ministry of Commerce (http://www.ipthailand.go.th/en/), так і шляхом подання міжнародної заявки за Мадридською системою.

Це стало можливим, оскільки в серпні цього року Таїланд приєднався до Мадридського протоколу, тим самим ставши 99-м членом Мадридської системи. Протокол набуде чинності для Таїланду 7 листопада 2017 року. Це означає, що власники торгових марок зможуть вказати Таїланд у своїй новій міжнародній заявці, а власники вже існуючих міжнародних реєстрацій зможуть вибрати Таїланд при подачі територіального розширення, щоб додати цю територію до існуючої реєстрації.

Приєднання Таїланду до Мадридської системи

Приєднання Таїланду до Мадридської системи відображає її розвиток в якості основного елемента захисту марок на міжнародному рівні, пропонуючи зручне і економічно вигідне рішення для власників брендів по всьому світу. Протягом декількох років Таїланд прикладав значні зусилля для його приєднання до Мадридської системи з метою зміни правової інфраструктури країни, пов’язаної із захистом торгових марок – від проведення великої кількості публічних обговорень до прийняття нового Закону про товарні знаки (№ 3) Б.Є. 2559 в липні 2017 року, http://www.ipthailand.go.th/th/dip-law-2/item/trademark-act-be-2534-amended-by-trademark-act-no-2-be- 2543-and-trademark-act-no-3-be-2559.html.

Однак, слід зазначити, що приєднання Таїланду до Мадридської системи включає наступні умови:

 • продовження періоду для винесення відмови в реєстрації до 18 місяців і більше (для опозицій)
 • застосування індивідуальних зборів на етапі експертизи (418 швейцарських франків для кожного класу товарів чи послуг при вказівці Таїланду в міжнародній заявці або в заяві про територіальне поширення міжнародної реєстрації; 522 швейцарських франка для кожного класу товарів чи послуг при продовженні терміну дії міжнародної реєстрації, в якій був призначений Таїланд;
 • неефективність в Таїланді реєстрацій ліцензій, зроблених в Міжнародному реєстрі.

Для того, щоб підготуватися до реєстрації та використання ТМ у Таїланді, варто звернути увагу на особливості національного законодавства:

 1. Відповідно до таїландського законодавства, знаками, що мають розрізняльну здатність, крім іншого, можуть бути:
 • звук, який не має прямого посилання на характер або якість товару, або звук, який не є природним звуком товару або звуком, який не є результатом функціонування товару;
 • підпис заявника або попередника в його або її бізнесі або підпис іншої особи з його або її дозволом;
 • зображення заявника або іншої особи з його або її дозволом, або померлою особою з дозволу його або її нащадків, нащадків і дружина, якщо такі є;
 • винайдений пристрій.
 1. Заявка на реєстрацію торгової марки, яка вже використовується, повинна містити заяву про період використання і про особу, яка використовувала ТМ щодо товарів або послуг, зазначених у заявці. Реєстратор може подати надіслати запит заявникові щодо надання письмових свідчень під присягою, що підтверджують про зв’язок заявника з доказами про використання знака.
 2. Серед іншого, варто відзначити кілька незвичайних підстав для відмови в реєстрації:
 • позначення складаються або містять у собі королівські імена, королівські монограми, абревіатури королівських імен або королівських монограм, або зображення короля, королеви або спадкоємця трону;
 • позначення є ідентичним або схожим на медаль, диплом або сертифікат, або будь-який інший знак, присуджений на торговельній виставці або конкурсі, проведеному урядом Таїланду або державним агентством Таїланду, якщо тільки ця медаль, диплом, сертифікат або знак фактично не була присуджена заявнику за товар і використовується в поєднанні з ТМ.
 1. Протягом 60 днів з дня публікації заявки на реєстрацію, будь-яка особа, яка вважає, що у нього або її більше прав на ТМ, ніж у заявника, або що ТМ не може бути зареєстрована, так як знак не відповідає положенням національного законодавства, може подати в письмовій формі в установленому порядку заперечення проти реєстрації торгової марки.
 2. Реєстрація діє 10 років від дати реєстрації. У разі, якщо дія реєстрації не буде продовжено вчасно, у зацікавленого власника є ще 6 місяців для оплати зборів за продовження в розмірі 120% від звичайного розміру зборів.
 3. Будь-яка зацікавлена особа або реєстратор (уповноважена особа) можуть звернутися до Ради з торговельних марок з проханням скасувати реєстрацію торгової марки, якщо буде доведено:
 • що на момент реєстрації власник ТМ не мав сумлінного наміру використовувати ТМ щодо товарів, для яких він був зареєстрований, і насправді не було ніякого сумлінного використання ТМ для таких товарів
 • чи що протягом трьох років до подачі клопотання про анулювання реєстрації не було сумлінного використання ТМ у відношенні товарів, для яких він був зареєстрований, якщо власник не може довести, що таке недотримання було обумовлено особливими обставинами в торгівлі, а не наміром не використовувати або відмовитися від ТМ щодо товарів, для яких він був зареєстрований
 1. Якщо ТМ, зареєстрована в Таїланді за національною процедурою, збігається з ТМ по міжнародній реєстрації, в якій позначено Таїланд, і обидві ТМ належать одному власнику, власник такої торговельної марки може надіслати запит Реєстратору зареєструвати міжнародну реєстрацію для заміни національної реєстрації для всіх товарів або визначених предметів, які є однаковими.
 2. Передача у спадок, договори про передачу прав і ліцензійні угоди підлягають обов’язковій реєстрації.
 3. Відповідальність:
 • Будь-яка особа, яка робить помилкове заяву Реєстратору або Раді щодо реєстрації ТМ або договорів, підлягає тюремного ув’язнення, що не перевищує шести місяців, і / або штрафу.
 • Будь-яка особа, яка підробляє торгову марку, знак сертифікації або колективний знак, зареєстрований в Таїланді іншою особою, підлягає тюремного ув’язнення, що не перевищує чотирьох років, або / та штрафу.

Автор: Ольга Крещенко

Передрук, повне або часткове копіювання тексту статті, переклад, розміщення статті або її перекладів на інших сайтах та інших Інтернет-ресурсах, будь-яке інше її використання без письмового дозволу автора суворо заборонені. Порушення заборони тягне за собою відповідальність згідно із законом України «Про авторське право і суміжні права»