Карантин карантином, а сплату податків за операціями з об’єктами інтелектуальної власності ніхто не відміняв. Питань накопичилось багато, відкладати далі вже було неможливо. Тому, озброївшись всіма можливими засобами безпеки , вчора ми провели єдиний в цьому році семінар «Все про податки при операціях з роялті та ПЗ». Вперше семінар проводився паралельно в залі та в онлайн форматі, тому всі охочі мали змогу прийняти участь.

Про що говорили: головне, звичайно, про всі зміни в законодавстві, що стались за останній рік. Вони торкнулись і порядку охорони об’єктів інтелектуальної власності, і змін в податкових нормах. До слова, порядок надання правової охорони ОІВ цього року зазнав тотального реформування по всіх фронтах – від умов надання правової охорони об’єктам через порядок проведення експертиз заявок до формування нового національного органу інтелектуальної власності. Про ці зміни та їх вплив на формулювання умов договорів з ОІВ розповідала Виктория Остапчук (Viktoriya Ostapchuk), яка скучила за офлайн заходами та повернулась до складу лекторів.

Anna Kravchuk традиційно розбирала центральну тему семінару – оподаткування роялті в усіх його проявах. І Анна, і Дмитрий Короза, який розповідав про оподаткування різних видів операцій з програмним забезпеченням, аналізували свіжу податкову та судову практику, що суттєво накопичилась за останній рік.

Не дивлячись на підступну хворобу, Kateryna Proskura героїчно виступила із доповіддю про бухгалтерський облік інтелектуальної власності, приєднавшись до спікерів онлайн. Елена Кияшко за звичаєм розклала по поличкам принципи оцінки та визначення розміру роялті. І на завершення Julia Ivasiutyn розповіла про роботу з іноземними компаніями в 2020 році, реструктуризацію активів та інтелектуальну власність в міжнародному бізнесі та перспективи 2021 року в цьому напрямку.

Дякуємо всім учасникам, які змогли бути присутніми особисто на семінарі. Онлайн слухачам велика подяка за активність в чаті та за багато цікавих питань. Звичайно, значно не вистачає живого спілкування та можливості вести активний діалог з онлайн слухачами. Сподіваємось, що вже наступний семінар ми матимемо змогу провести в звичному режимі з повною аудиторію та можливістю вільно спілкуватися! Всім здоров’я!