Зареєструвати торговельну марку в Сполучених Штатах Америки можна звернувшись до одного з нижчезазначених способів, однак потрібно пам’ятати, що в США є низка особливостей:

1) Подати заявку на реєстрацію ТМ через Українське патентне відомство відповідно до положень Мадридської угоди. Для охорони ТМ Ви можете вибрати кілька країн, учасників Мадридської системи реєстраціі ТМ, в тому числі і США;

2) Подати заявку на реєстрацію ТМ через Американське патентне відомство – USPTO (United States Patent and Trademark Office), відповідно до національного законодавства США. У такому випадку торговельна марка буде захищена тільки в США.

Термін реєстрації та дії ТМ в США

Термін реєстрації ТМ за національною процедурою США від 12 місяців.

Термін дії ТМ 10 років. Свідоцтво може продовжуватися на 10 років нескінченну кількість разів, при дотриманні особливостей, про які піде мова нижче.

До особливостей реєстрації ТМ в США можна віднести наступні моменти:

1) Потрібно мати підставу для подачі заявки на реєстрацію ТМ, а саме:

  • Use in commerce (Комерційне використання) – підходить для тих, хто вже використовує торговельну марку на території США;
  • Intent to use (Намір використовувати) – підходить для тих, хто збирається використовувати торговельну марку найближчим часом. При цьому протягом 6 місяців після отримання повідомлення про дозвіл реєстрації торговельної марки (Notice of Allowance) заявник повинен подати декларацію, яка підтверджує початок використання торговельної марки або подати клопотання про продовження терміну подання такої декларації ще на 6 місяців.
  • Іноземна заявка (на підставі Паризької конвенції) – підходить для тих, у кого вже є подана на реєстрацію заявка в одній з країн-учасниць паризької Конвенції. Скористатися цією підставою Ви можете протягом 6 місяців з моменту подачі первинної заявки на тотожну торговельну марку для тих же товарів та / або послуг.
  • Міжнародна Реєстрація відповідно до положень Мадридської угоди. Так як при поданні заявки за Мадридською системою реєстрації можна просити охорону, на сьогоднішній день, більш ніж в 94 країнах світу, в тому числі і США.

2) Потрібно обов’язково використовувати торговельну марку щодо всіх товарів і / або послуг, для яких вона була зареєстрована:

  • На 5-му році дії торговельної марки власнику необхідно подати декларацію про використання торговельної марки (Declaration of Use) або декларацію про невикористання торговельної марки з поважних причин (Excusable Nonuse). Якщо декларація буде прийнята, то торговельна марка буде діяти ще 5 років.
  • На 10 році дії торговельної марки власнику необхідно подати декларацію про використання торговельної марки (Declaration of Use) або декларацію про невикористання торговельної марки з поважних причин (Excusable Nonuse) і Клопотання про продовження терміну дії реєстрації ще на 10 років.
  • Кожні наступні 10 років власнику торговельної марки необхідно подати декларацію про використання торговельної марки (Declaration of Use) або декларацію про невикористання торговельної марки з поважних причин (Excusable Nonuse) і Клопотання про продовження терміну дії реєстрації.
  • Власнику торговельної марки необхідно самостійно контролювати всі терміни і вчасно подавати декларації, в іншому випадку торговельна марка припинить свою дію.

Якщо Ви хочете зареєструвати торговельну марку в США, наші юристи готові надати Вам правову допомогу щодо реєстрації та захисту Ваших прав.

Автор: Юлія Мацюк

Передрук, повне або часткове копіювання тексту статті, переклад, розміщення статті або її перекладів на інших сайтах та інших Інтернет-ресурсах, будь-яке інше її використання без письмового дозволу автора суворо заборонені. Порушення заборони тягне за собою відповідальність згідно із законом України «Про авторське право і суміжні права»