Карантин не перешкода бажанням вчитися і вчити – перевірено і доведено курсом Information Technology Law: KMA & IT Ukraine, організаторами якого виступають факультет юридичних наук Національного університету «Києво-Могилянська Академія» та Асоціація «ІТ України». У минулому році перша хвиля студентів-юристів проходила курс офлайн. Весна 2020 внесла свої корективи, і курс був перенесений в онлайн режим. Але це не вплинуло на ефективність та інтерактивність програми.

Правове регулювання IT-сфери

Вікторія Остапчук та Анна Кравчук, які також є викладачами курсу в частині IP в IT-сфері, провели насичені онлайн-вихідні зі студентами програми. Блок IP в IT присвячений повному спектру питань, пов’язаних із захистом інтелектуальної власності щодо програмного забезпечення. Вікторія і Ганна розповідали студентам про режими охорони прав інтелектуальної власності на програмні продукти та їх складові; порядок реєстрації IP об’єктів в Україні і світі; специфіку проведення операцій з різними IP об’єктами; лайфхаки ефективного захисту порушених прав на програмні продукти. Вся теорія блоку максимально підкріплена прикладами судової практики України та світу, яка дозволила студентам краще зрозуміти і закріпити механізми роботи норм IP права в сфері програмного забезпечення.

Новий досвід показав, що онлайн-викладання навіть таких складних питань, як правове регулювання IT-сфери, має місце бути. Крім того, це досить зручно і не менш продуктивно, ніж заняття в аудиторії. Головна запорука успіху – синергія відмінних організаторів, кращих лекторів і бажання студентів.