21 вересня 2016 р Асоціація правників України в рамках комітету з питань телекомунікацій, інформаційних технологій і Інтернету, та комітету з інтелектуальної власності організувала захід на популярну серед юристів тему використання програмного забезпечення.

Більше 50 юристів зібралися в IDF Reforms Lab (Київ) для обговорення проблемних питань договірних моделей глобальних ліцензійних договорів на ПЗ і податкових наслідків їх застосування.

OstapchukВікторія Остапчук, керуючий партнер агентства «Синергія» і заступник голови Комітету АПУ з інтелектуальної власності, посвячувала учасників безпосередньо у податкові особливості використання програмного забезпечення за глобальними ліцензіями.

Зараз дуже поширена практика підписання іноземними компаніями глобальних ліцензійних договорів, за якими право використовувати певне програмне забезпечення отримує не тільки ліцензіат, а й всі його дочірні та афілійовані компанії. Вікторія докладно розповіла присутнім, які податкові ризики для українських компаній це за собою тягне.

Захід проходив у форматі дискусії. Визнані фахівці в сфері інтелектуальної власності та IT права ділилися своїм досвідом і думками з уже наболілих питань податкових перевірок, звільнення від ПДВ, форми ліцензійних договорів і судової практики.

Особливо цікаво було послухати думку суддів адміністративних судів – Сергія Каракашьяна і Андрія Волкова про спори з фіскальними органами щодо моделей договорів на ПЗ, які закликали учасників творчо підходити до визначення договірних моделей по використанню ПЗ і пам’ятати, що суть операції важливіше форми договору.

Як відомо, в суперечці народжується істина! Сподіваємося, що захід допоміг учасникам визначити для себе шляхи вирішення тих чи інших проблем, пов’язаних з глобальними ліцензіями на ПЗ.

Прес-служба Патентно-юридичної агенції «Синергія»

Передрук даного матеріалу дозволено виключно з посиланням на сайт www.synergy.ua