Війна в Україні змусила численну кількість представників бізнесу опановувати нові закордонні ринки як через пошук безпечнішого місця, так і через зниження попиту на товари не першої необхідності в Україні. Ми, в свою чергу, невтомно продовжуємо наголошувати на необхідності захисту інтелектуальної власності (IP) за кордоном. Чому це необхідно?

  1. Такі IP об’єкти, як торговельні марки, дизайни, винаходи та корисні моделі мають територіальну охорону на відміну від об’єктів авторського права, які охороняються з моменту створення без реєстраційних дій. Зареєстровані/запатентовані на території Україні – ці об’єкти тільки в Україні і охороняться.
  2. Отримання Україною статусу кандидата у ЄС та, сподіваємось, у близькому майбутньому і члена ЄС, значно розширить можливості для торгівлі товарами та послугами з країнами ЄС. Проте це ж призведе і до збільшення конкуренції. Тому правило «хто перший встав, того і капці» у відношенні реєстрації об’єктів інтелектуальної власності є зараз актуальним, як ніколи.  
  3. Українські товари наразі в тренді , і попит на них зростає із розширенням можливостей доставки, спрощенням митних процедур на кордоні з Україною, бажанням підтримати українських виробників іноземцями та просто тому, що українці виробляють круті товари. Наприклад, нещодавно відкритий маркетплейс Bravery на shop.brave.ua, вже зібрав в одному місці чимало українських підприємців, має англомовну версію та пропонує доставку за кордон. Зі збільшенням популярності в інших країнах пропорційно збільшується ризик виникнення підробок, копіювання тощо. При цьому побудувати ефективний захист бренду та товарів дуже складно без їх належної охорони.
  4. Продаж товарів на іноземних маркетплейсах, як то Amazon чи Ebay, без перевіреного та захищеного бренду? – Краще навіть не починайте. (До речі, з 6 вересня Amazon відмінив реферальну комісію для українських підприємців терміном на 1 рік).

Це тільки основні, найочевидніші причини необхідності захисту IP при виході за кордон. Занурюючись глибше, постають ще питання щодо залучення інвестицій, побудови дистриб’юторських мереж, франчайзингу, податкових ризиків і тп.

Маєте питання щодро реєстрації інтелектуальної власності за кордоном? Наші спеціалісти з радістю дадуть відповіді на будь-які з них – звертайтеся!