06 грудня відбувся наш третій за час повномасштабної війни семінар «Все про податки при операціях з роялті та програмним забезпеченням». Було приємно відзначити значну кількість слухачів і онлайн, і особисто в залі. А ще приємнішою була неймовірна активність всіх слухачів з величезною кількістю практичних питань, яких би вистачило ще на один повний день обговорень. Не можемо не тішитись такою активністю бізнесу та їх свідомому ставленню до відповідального використання інтелектуальної власності, особливо в цей час.

Не втомлюємось говорити про унікальність нашого семінару, зокрема в тому, що підібрані в ньому теми всебічно закривають питання розпорядження правами інтелектуальної власності – від їх реєстрації до бухгалтерського обліку на підприємстві. А лектори – практикуючі експерти з багаторічним досвідом кожний в своїй сфері. Вікторія Остапчук традиційно відкривала семінар. В своїй презентації вона ввела слухачів в курс останніх законодавчих змін в сфері інтелектуальної власності, поділилася тенденціями укладення та виконання IP договорів з точки зору вимог законодавства, актуальної практики судів та реалій військового часу.

Анна Кравчук розповідала слухачам безпосередньо про оподаткування платежів за операціями з інтелектуальною власністю, відмінності роялті від інших платежів, підходи податкових та судових органів при визначенні податкових статусів платежів та наданні оцінки договорам. Окремий блок Анни був присвячений різним видам операцій з програмним забезпеченням, їх оподаткуванню, зокрема, в період до та після закінчення дії пільги з ПДВ на операції з постачання програмної продукції.

Катерина Проскура розповідала про практичні питання бухгалтерського обліку об’єктів інтелектуальної власності, секрети поєднання стандартів бухгалтерського обліку, здорового глузду та неочікуваних рішень податкових органів.Олена Кияшко пояснювала слухачам методики визначення справедливого розміру роялті та фактори, які на нього можуть впливати, із врахуванням принципу свободи ринкових відносин. В останньому блоці, але не менш цікавому за попередні, була презентація Юлії Івасютин про особливості роботи з нерезидентами. Враховуючи реалії військового часу в Україні та релокацію бізнесів за кордон, у слухачів виникло багато питань щодо оподаткування українських резидентів в інших країнах.

Сподіваємось, що всі учасники отримали відповіді на свої питання та визначились із векторами руху для їх вирішення. Зі свого боку ми завжди напоготові допомогти розібратися з найскладнішими питаннями в сфері інтелектуальної власності як на семінарах, так і в приватному порядку.