Клієнт: ТОВ «Анімаград» та КРУНМЕР ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД

Суть: захист прав на торговельну марку

Спеціалісти: Анна Кравчук, Богдан Кучай

Клієнт є власником свідоцтв України на позначення «Мавка» та «Mavka», зареєстровані щодо широкого кола товарів і послуг.

Опонентом було зареєстроване комбіноване позначення з використанням в ньому позначення «Mavka» для виготовлення пива та супутніх послуг з його рекламування та продажу.

Клієнтом за представництва «Синергії» було ініційовано позов про визнання недійсним свідоцтва на спірну ТМ та заборону використання позначень «Мавка»/«Mavka» порушником в майбутньому.

В ході процесу опонентом було оскаржено ухвалу про забезпечення позову щодо заборони передання прав на оскаржуване позначення впродовж розгляду справи. Вжиття заходів забезпечення позову було успішно відстояно позивачем в касаційному суді, після чого спір вдалось врегулювати мирним шляхом. Опонент погодився на укладення мирової угоди, якою було закріплено, окрім іншого, його обов’язок:

  • припинити використання та не використовувати в майбутньому позначення за оскаржуваним свідоцтвом, позначення «МАВКА» та «MAVKA», а також інші позначень, які схожі із зареєстрованими торговельними марками Клієнта;
  • відмовитись від оскаржуваного свідоцтва на ТМ (на даний момент дію свідоцтва вже припинено) та не використовувати право повторної реєстрації.

Мирова угода була успішно затверджена судом, а провадження у справі закрите. Від моменту відкриття справи до її закриття пройшло менше 6 місяців.