Пам’ятка при отриманні ТМ

Для отримання прав на торговельну марку в Ізраїлі можна скористатися однією з двох процедур:flag_izrael_ukraine

Міжнародною процедурою реєстрації. З 2010 року Ізраїль приєднався до Мадридського протоколу про міжнародну реєстрацію торговельних марок, і Ви можете поширити дію своєї міжнародної реєстрації на його територію.

Національною процедурою реєстрації. Дана процедура буде для Вас вигідною, якщо цікавить захист максимум в одній-двох країнах або якщо цікавить максимально стислий термін реєстрації. Давайте детальніше розглянемо саме цю процедуру реєстрації ТМ.

1. Реєстрацію торговельних марок в Ізраїлі здійснює відділ торговельних марок Патентного відомства в Єрусалимі. Для подачі заявки на реєстрацію торговельної марки необхідно заповнити спеціальну заяву і сплатити мито.

2. В Ізраїлі, як і в більшості інших країн, діє перевірочна система реєстрації. Тобто кожне позначення проходить експертизу на відповідність умовам охороноздатності. Щоб успішно пройти реєстрацію, торговельна марка повинна мати розпізнавальну здатність, не вводити споживача в оману, а також не суперечити громадському порядку або моралі.

3. Наприклад, не реєструються як торговельні марки позначення:

– які прямо чи опосередковано вказують на зв’язок з президентом країни або його резиденцією;

– в яких присутнє слово «патент», «запатентовано», «авторське право», «зареєстрований промисловий зразок»;

– які складаються з зображення приватної особи без її згоди або без згоди її спадкоємців і т.д.

Повний список обмежень можна знайти в Декреті про торговельні марки.

4. Для подачі заявки на реєстрацію торговельної марки використання є необов’язковим критерієм. Але третя сторона може оскаржити дію Вашої торговельної марки, якщо її не використовувати протягом 3-х років з моменту реєстрації.

5. Термін реєстрацію торговельної марки в Ізраїлі законодавчо не встановлено, але з практики стандартна процедура триває від 12 до 14 місяців. Однак, при оплаті додаткового збору, можна замовити пріоритетну експертизу і пройти процедуру реєстрацію за 4-5 місяців.

Якщо Ви хочете зареєструвати торговельну марку в Ізраїлі, наші юристи готові надати Вам правову допомогу щодо реєстрації та захисту Ваших прав.

Автор: Юлія Мацюк

Передрук, повне або часткове копіювання тексту статті, переклад, розміщення статті або її перекладів на інших сайтах та інших Інтернет-ресурсах, будь-яке інше її використання без письмового дозволу автора суворо заборонені. Порушення заборони тягне за собою відповідальність згідно із законом України «Про авторське право і суміжні права»