Особливості реєстрації ТМ в ОАЕ

Східні країни завжди манять своїми таємничими традиціями і особливостями. В давнину більшість торгових шляхів брали свої витоки саме з Сходу, адже там було зосереджено велику кількість скарбів світу. Об’єднані Арабські Емірати вважають серцем нафтового королівства,  ця країна викликає великий інтерес з точки зору бізнесу і фінансової структури.  Особливості ОАЕ розповсюджуються на всі сфери життя, в тому числі і на інтелектуальну власність.

Оскільки Об’єднані Арабські Емірати не приєдналася до Мадридської системи реєстрації торговельних марок, отримати права на ТМ в ОАЕ можна тільки через національне патентне відомство / Trade Marks Department for Ministry of Economy in the UAE.

При реєстрації торговельної марки в ОАЕ Ви зіштовхнетесь з рядом особливостей, серед яких:

1)      Відсутність «мультикласової» заявки.

Для захисту ваших прав на торговельну марку, якщо товари або послуги знаходяться в різних класах –  необхідно подавати окрему заявку для кожного класу.

2)      Наявність «мультибрендової» заявки.

В одній заявці можна просити охорону для групи торгових марок, що відрізняються несуттєвими елементами, наприклад, розташування основних елементів, кольором або специфікою продуктів.

3)      Існують заборонені товари та послуги.

Оскільки ОАЕ країна з Ісламським правом, то є ряд товарів і послуг, які заборонені. Так, не можна зареєструвати торговельну марку для:

–          виробництва свинини (29 клас МКТП);

–          виробництва алкогольних напоїв (33 клас МКТП);

–          послуг барів і нічних клубів (43 клас МКТП);

4)      Після проходження експертизи, подана на реєстрацію торговельної марки заявка публікується. Будь-яка зацікавлена ??особа може подати опозицію проти реєстрації опублікованої торговельної марки протягом 30 днів з моменту публікації. При цьому в заявника є 30 днів, щоб відповісти на дану опозицію.

5)      Патентний орган по розгляду заявок на торговельні марки в ОАЕ, при проведені експертизи приймає до уваги «листи-згоди» від власників протиставлених знаків щодо можливості реєстрації конкретної ТМ.

6)      Дія торговельної марки в ОАЕ може бути оскаржена, якщо вона не використовується протягом 5 років поспіль з моменту реєстрації або з моменту останнього використання.

 7)      Процедура реєстрації торговельної марки в ОАЕ, з урахуванням часу для опозиції, займає 12-18 місяців.

 8)      Свідоцтво на торговельну марку, як і в Україні, видається на 10 років, з можливістю продовження на 10 років нескінченну кількість разів.

 9)      Необхідно нотаріально завірити та легалізувати довіреність на представництво у справах інтелектуальної власності.

Подати заявку на реєстрацію торговельної марки можливо тільки через представника у справах інтелектуальної власності – патентного повіреного. Для такого представництва потрібно надати патентному повіреному довіреність на ведення справ, яка підлягає нотаріальному завіренню та обов’язковій легалізації в консульстві ОАЕ. Процедура легалізації може займати від 2-х тижнів до 2-х місяців.

Якщо ви вже подали заявку на реєстрацію торговельної марки в одній з арабських країн (наприклад,  в Саудівську Аравію) і легалізували довіреність в консульстві цієї країни, такої довіреності буде достатньо і для реєстрації цієї торговельної марки в ОАЕ.

 10)   Можливість подання заявки на декількох заявників за умови, що довіреність підписана всіма заявниками, нотаріально завірена та легалізована в консульстві ОАЕ.

 Якщо Ви хочете зареєструвати торговельну марку в ОАЕ, наші юристи готові надати Вам правову допомогу  в цьому питанні.

Автор: Юлія Мацюк

Передрук, повне або часткове копіювання тексту статті, переклад, розміщення статті або її перекладів на інших сайтах та інших Інтернет-ресурсах, будь-яке інше її використання без письмового дозволу автора суворо заборонені. Порушення заборони тягне за собою відповідальність згідно із законом України «Про авторське право і суміжні права»