Число країн і регіонів, які приєдналися до Міжнародної системи реєстрації товарних знаків на основі Мадридської угоди і Протоколу до неї, продовжує зростати. 2 жовтня 2019 року здійснила всі необхідні дії для приєднання до даного списку і Бразилія, ставши лише четвертою країною-учасницею, що представляє Латинську Америку (після Куби, Колумбії і Мексики). Починаючи з цієї дати, власники торгових марок в Бразилії можуть почати використовувати Мадридську систему для захисту своїх знаків на 121 території інших 105 членів Системи, шляхом подання однієї заявки і сплати єдиного набору мит.

Раніше, 2 липня 2019 року, президентом Бразилії Жаіром Болсонару були передані на зберігання Генеральному директору ВОІВ Френсісу Гаррі документи про приєднання країни до трьох ключових договорів ВОІВ по товарним знакам – Мадридського протоколу, Ніццької угоди і Сінгапурського договору.

Двоетапна система оплати

Пізніше, в рамках Інформаційної Декларації № 54/2019 від 16 серпня 2019 року, була опублікована інформація про розмір державного мита за здійснення реєстраційних дій. Цікаво, що Бразилія обрала двоетапну систему оплати відповідних зборів:

1) На першому етапі, при вказівці Бразилії в рамках нової міжнародної заявки або територіальному розширенню вже наявної міжнародної заявки на її територію, оплачується збір в розмірі 105 швейцарських франків за кожен вказаний в заявці клас Міжнародної класифікації товарів і послуг (МКТП)

2) Пізніше, після прийняття Національним інститутом інтелектуальної власності Бразилії (INPI) рішення про відповідність знака умовам надання правової охорони, оплачується збір в розмірі 188 швейцарських франків за кожен вказаний в заявці клас МКТП.

Що ж стосується здійснення процедури продовження міжнародної реєстрації, в списку заявлених країн для якої присутня Бразилія, оплачується збір в розмірі 269 швейцарських франків за кожен вказаний в заявці клас МКТП.

До слова, цікавий факт: Бразилія стала останньою з десяти найбільших економік світу (за даними Міжнародного валютного фонду), яка приєдналася до Мадридської системи міжнародної реєстрації знаків. Якщо Вас цікавлять південноамериканські ринки, варто задуматися про те, щоб почати діяти саме з Бразилії – найбільшої економіки Латинської Америки і всієї Південної півкулі. Наші юристи готові надати Вам якісну правову допомогу щодо даного питання, а також щодо інших аспектів реєстрації та захисту Ваших торгових марок в різних країнах світу.

Автор: Михайло Ляшенко

Передрук, повне або часткове копіювання тексту статті, переклад, розміщення статті або її перекладів на інших сайтах та інших Інтернет-ресурсах, будь-яке інше її використання без письмового дозволу автора суворо заборонені. Порушення заборони тягне за собою відповідальність згідно із законом України «Про авторське право і суміжні права”