Доменні спори

Фахівці патентно-юридичної агенції «Синергія» надають послуги з врегулювання доменних спорів, що виникають між власником комерційного найменування чи торговельної марки, оригінальної назви або персонажа твору і власником доменного імені, як у судовому порядку, так і в рамках Єдиної політики вирішення спорів про доменні імена.

Звертайтесь до нас, коли Вам потрібно:

• провести аналіз ситуації з наданням правового висновку про застосування найбільш оптимального способу захисту прав;

• провести заходи, направленні на досудове врегулювання спорів (проведення переговорів, складання та розсилка претензій, повідомлень про порушення прав, підготовка відповіді на претензії третіх осіб);

• допомога в зборі доказів про порушення прав (зборі даних про веб-сайт, про історію доменного імені, про реєстратора та користувача доменного імені, про дату реєстрації доменного імені тощо);

• фіксація порушення прав;

• підготовка процесуальних документів для захисту прав у судовому порядку та супровід при розгляді справ;

• опротестування рішень судових органів у вищих інстанціях;

• супровід врегулювання доменних спорів в рамках Єдиної політики вирішення спорів про доменні імена.

1. Досудова процедура.

Практика показує, що правильно складена претензія з чітким зазначенням видів відповідальності за порушення прав може бути ефективним важелем тиску на порушника. Юристи агенції «Синергія» мають великий позитивний досвід припинення порушень на підставі претензії, що дозволило нашим клієнтам заощадити час і гроші.

2. Адміністративна процедура.

Дає можливість запобігти та/або припинити порушення за допомогою таких державних органів:

– Антимонопольного комітету України. Якщо Вашу ТМ або схожу з нею використовує суб’єкт господарювання в доменному імені для здійснення господарської діяльності, Ви можете звернутися до зазначеного органу. Він своїм рішенням може визнати дії такого суб’єкта недобросовісною конкуренцією та накласти на нього штраф в розмірі 5 % виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг).

– Органів внутрішніх справ. Звернення до зазначеного органу дозволить притягти порушника до адміністративної відповідальності.

– Арбітражно-посередницького центру ВОІВ. Якщо третя особа зареєструвала домен в зонах .com, .net, .org, .biz, .info, .name і т. д., а також в деяких національних зонах .hk, .in, і при цьому у Вас є підстави вважати, що:

1) доменне ім’я ідентичне чи схоже до ступеня змішування з Вашою торговельною маркою; і

2) у власника домену немає прав чи законних інтересів стосовно доменного імені; і

3) доменне ім’я було зареєстровано і використовується недобросовісно,

то Ви можете звернутись до зазначеного органу за скасуванням або передачею (переделегуванням) даного доменного імені. Зазначений спір вирішується на підставі Єдиної політики вирішення спорів про доменні імена і специфікою таких спорів є тільки порушення прав на торговельну марку в доменному імені.

3. Судова процедура.

Якщо власник домену використовує Вашу торговельну марку, фірмове найменування в доменному імені, то Ви можете заборонити йому таке використання. Якщо порушник зареєстрував торговельну марку з порушенням Ваших прав і зареєстрував домен в зоні .UA, Ви можете в судовому порядку також визнати недійсним свідоцтво на торговельну марку і отримати доменне ім’я.

4. Кримінальна процедура.

Застосовується в разі незаконного використання торговельної марки в доменному імені, якщо власникові прав завдано збитків більше 12 180 грн. (на 01.01.2014 р.), та наявності умислу в діях порушника. При цьому покарання за такий вид порушення – штраф від 17000 від 255 000 грн. Крім того, власник прав в рамках судового розгляду кримінальної справи може заявити цивільний позов і відшкодувати завданий порушником матеріальний збиток.

За більш детальною інформацією щодо надання послуг Ви можете звернутись безпосередньо до юристів нашої агенції. КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ