Патенти

Патент – це охоронний документ, який засвідчує виключне право, авторство і пріоритет промислового зразка, винаходу, корисної моделі. Патент видається патентним відомством на підставі поданих документів на об’єкти, які пройшли формальну (для винаходу, корисної моделі та промислового зразка ) і кваліфікаційну експертизи (для винаходу).

Види об’єктів, які підлягають патентуванню:

Винахід (корисна модель) – це результат інтелектуальної діяльності людини в будь-якій сфері технологій.

Головною метою видачі патентів на винаходи (корисні моделі) є те, що будь-яка особа, яка розробила, вдосконалила продукт та/або спосіб може отримати виняткові права на результат своєї праці на певний термін.

Приклади винаходів і корисних моделей: пристрої для сортування побутових відходів, пристрої для сушіння овочів і фруктів; способи запобігання конденсації вологи, способи очищення металів і т.д.

Промисловий зразок – це результат творчості, який визначає естетичний вигляд виробу – форму, кольори та їх поєднання, малюнок.

Оскільки на ринку завжди присутня конкуренція серед виробників товарів, лояльність споживачів продукції необхідно завойовувати. Тому виробникам необхідно стежити за тим, щоб товар був не тільки «корисний», а й зовні виглядав презентабельно і вигідно відрізнявся від товарів конкурентів.

Відповідно, для захисту зовнішнього вигляду виробу від неправомірного копіювання й існує реєстрація промислових зразків.

Приклади промислових зразків: художньо-конструктивне рішення деталі кузова автомобіля, дизайн предмету меблів, одягу, і т.д.

Підготовка документів для реєстрації об’єкта патентування вимагає спеціальних знань і досвіду. Патентні повірені агенції «Синергія» допоможуть Вам здійснити підготовку всіх необхідних документів та провести реєстрацію в патентному відомстві