+38(044) 331-6546 kievstar +38(096) 801-3720 vodafone +38(050) 832-4411

Ювілейний 30-ий семінар “Все про роялті”

Вчора ми провели ювілейний – тридцятий! семінар «Все про роялті»! І вважаємо, що це дуже круто! Семінар проводиться вже 7 років. І що радує, кількість учасників постійно зростає. А це означає, що бізнес все ефективніше використовує об’єкти інтелектуальної власності в якості цінного активу. 7 років провідні фахівці готують і представляють слухачам свіжу і актуальну інформацію про практику виплат, оподаткування та обліку роялті. І вчорашній семінар не був винятком. Понад 50 учасників дізналися про останні новини зі світу «роялті».

Зокрема, Анна Кравчук у своїй доповіді щодо сучасних українських реалій оподаткування роялті зупинилась на нещодавньому рішенні Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2019 року у справі №826/6022/16 щодо оскарження податкового повідомлення-рішення. Оскаржуваним рішенням було збільшено суму грошового зобов’язання ТОВ «Затишне», оскільки спірні витрати (виплата роялті) не були пов’язані з господарською діяльністю ТОВ «Затишне», а тому товариство не мало права відносити їх до складу витрат. Судом першої інстанції у справі було встановлено, а апеляційним судом підтримано, той факт, що використання торговельних марок «ДеВижн» та «DeVision», за які ТОВ «Затишне» сплачувало роялті, не вплинуло на збільшення доходів товариства, не призвело до дійсного економічного ефекту (збільшення доходів). Таким чином, суд прийшов до висновку, що витрати у якості роялті не пов’язані з господарською діяльністю позивача, оскільки здійснені без мети досягнення економічного ефекту (ділової мети), а не виключно з метою отримання податкової вигоди, та залишив оскаржуване повідомлення-рішення в силі.

Відносно оподаткування операцій з програмною продукцією Дмитрій Короза, в тому числі, розповів про свіжу справу ДП «Придніпровська залізниця» щодо безпідставного завищення податкового кредиту. ДП «Придніпровська залізниця» було укладено договір на постачання програмного забезпечення (на носіях інформації із записом програмного забезпечення). Оплата постачання ПЗ відбувалась на основі платіжного доручення та включала ПДВ, суму якого ДП віднесло до складу податкового кредиту. Судом першої інстанції було встановлено, а апеляцією підтверджено, що сума податкового кредиту була неправомірно завищена, оскільки така операція з постачання програмного забезпечення підпадає під норму п. 26-1 подрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, відповідно до якої звільняється від оподаткування ПДВ (Постанова Третього апеляційного адміністративного суду від 15.11.2018р. у справі №804/1604/17; наразі відкрито касаційне провадження).

Анастасія Радомська звернула увагу слухачів на нещодавні зміни у формі Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, що стосуються виплат на користь нерезидентів. З цього приводу ДФС України видала Лист від 04.01.2019 № 357/7/99-99-15-02-01-17, в якому зазначається, що рядок 9 заголовної частини декларації «Особливі відмітки» доповнено категорією «платник єдиного податку». У зазначеному полі декларації проставляють позначку платники єдиного податку, які здійснювали на користь нерезидента – юридичної особи або уповноваженої ним особи будь-які виплати з доходів із джерелом їх походження з України, отриманим таким нерезидентом. Платники єдиного податку (фізичні і юридичні особи), які здійснювали у звітному податковому періоді на користь нерезидента – юридичної особи або уповноваженої ним особи будь-які виплати відповідно до п. 297.5 ст. 297 Кодексу, складатимуть та подаватимуть додаток ПН до декларації.

Практика та законодавство у відношенні регулювання «роялті» постійно змінюються, уточнюються, тлумачиться та роз’яснюються. Тому, якщо ви хочете дізнатися найактуальнішу інформацію та проконсультуватися з провідними фахівцями в цій сфері – вам на семінар «Все про роялті»! А наступний семінар відбудеться в червні – слідкуйте за анонсами.