+38(044) 331-6546 kievstar +38(096) 801-3720 vodafone +38(050) 832-4411

ПАРЛАМЕНТ РАТИФІКУВАВ УГОДУ З КАТАРОМ ПРО УНИКНЕННЯ ПОДВІЙНОГО ОПОДАТКУВАННЯ

28.02.2019 Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування з Катаром і Протокол до неї. Конвенція була підписана Урядами України та Катару 20.03.2018г. в місті Доха.

Конвенція передбачає ставку податку на репатріацію – 5% від суми роялті за використання авторських прав на наукові твори, торгові марки, патенти, ноу-хау і 10% за всі інші види ОІВ.

Знижену ставку податку платник роялті може застосувати самостійно, якщо у нього є підтвердження резидентства і бенефіціарства одержувача роялті. Одержувач роялті може зарахувати сплачений податок на репатріацію в свій податок на капітал, відповідно до національного законодавства.

Нагадуємо, що очікують ратифікації протоколи до конвенцій про уникнення подвійного оподаткування з Великобританією, Австрією, Нідерландами і Швейцарією. У поточній редакції цих конвенцій ставка податку з роялті становить – 0%. Протоколами передбачено її підвищення до 5% і 10% за використання різних ОІВ. Ці зміни є наслідком імплементації програми по боротьбі з ухиленням від сплати податків, яку розробила міжнародна Організація Економічного Співробітництва та Розвитку.

Автор: Анастасія Радомська

Передрук, повне або часткове копіювання тексту статті, переклад, розміщення статті або її перекладів на інших сайтах та інших Інтернет-ресурсах, будь-яке інше її використання без письмового дозволу автора суворо заборонені. Порушення заборони тягне за собою відповідальність згідно із законом України «Про авторське право і суміжні права»